In onze reisgids is deze reis gepubliceerd als 8 dagen, dit is een 10 daagse reis,
Juiste reisdata zijn 10-06-2025 t/m 19-06-2025
Vanaf Schiphol vliegen we naar Málaga waar de bus voor ons klaar staat voor een mooie rondreis naar prachtige steden en dorpen in zuid-Spanje en de rots van Gibraltar. Een bijzondere rondreis door Zuid-Spanje.
Programma (onder voorbehoud)
1e dag Vanaf Schiphol vliegen we naar Málaga waar de bus en reisleiding van de Jong Intra al voor ons klaar staat. We rijden naar ons hotel voor de eerste 2 nachten in Granada aan de voet van de Sierra Nevada.
2e dag We brengen vanochtend een bezoek aan het wereldberoemde Alhambra, dit is een enorm complex met paleizen en tuinen met vijvers, fonteinen en veel bloemen. Het Alhambra ligt tegenover de oude Moorse wijk ‘Albaicín’, met de toppen van de bergen van de Sierra Nevada op de achtergrond. Hierna rijden we naar Albaicín met zijn straatjes, pleinen, de kathedraal en vooral vele gezellige terrassen. 's Avonds gaan we genieten van een originele flamencoshow.
3e dag Na het ontbijt vertrekken we naar de oude stad Baeza. We maken onderweg een korte stop bij een olijfolie fabriek. Daar zien we hoe olijfolie gemaakt wordt, van het plukken tot misschien wel proeven. Daarna rijden we door naar Baeza, een stad die al honderden jaren oud is en waar prachtige gebouwen staanl. Baeza is opgenomen op de Werelderfgoedlijst van UNESCO en heeft tientallen monumenten die een bezoek meer dan waard zijn. Natuurlijk kunnen we tussendoor ook even uitrusten op een terras.
4e dag We gaan op weg naar de andere kant van Andalusië. Onderweg zien we uitgestrekte olijfvelden en goudgele graanvelden. Als we in de stad Córdoba aankomen, beinnen we met een wandeling door de straatjes van de oude Joodse wijk ‘Juderia’ met zijn beroemde bloemensteeg. Hier is ook de kathedraal van Córdoba te zie. Deze kathedraal is meer dan 1000 jaar geleden gebouwd als moskee, In de loop van de middag gaan we verder richting Sevilla. Vanavond kunnen we een avondtocht en wandeling maken door het mooi verlichte,oude Sevilla.
5e dag Na het ontbijt staat weer een van de hoogtepunten op het programma: Sevilla, de hoofdstad van Andalusië. Er is hier veel te zien en te doen:Het Maria Luisa Park, de Plaza de España, de Plaza de America met het archeologisch museum en het Mudejar Paviljoen. Het Huis van Pilatus, het Hospital de la Caridad en het Museum van Schone Kunsten, te veel om op te noemen. We gaan ook naar de wijk Santa Cruz, een doolhof van nauwe straatjes en gezellige pleintjes waar terrassen onder de sinaasappelbomen zijn. De grote kathedraal van Sevilla en het Alcázar, het oudste koninklijk paleis van Europa met een grote tuin, liggen midden in de stad.
6e dag Vanuit Sevilla rijden we naar de sherrystad Jerez de la Frontera, waar we een van de beroemde bodegas bezoeken. Na de lunch gaan we op weg naar ons volgende hotel in Grazalema. We volgen een mooi stuk van de 'witte dorpen route' die door de bergen van Grazalema loopt. Een prachtige natuurrit waarbij we in ieder geval ook even uitstappen op de bergpas 'Puerto del Boyar' op 1100 meter hoogte.
7e dag Grazalema is omgeven door de Sierra de Grazalema, een mooi natuurgebied, bekend om z'n bijzondere dieren en planten. Het dorp bestaat net zoals andere dorpjes in deze omgeving uit traditionle witte huizen, smalle straatjes en diverse pleintjes. We wandelen door Grazalema en kunnen ook ontspannen bij het hotel.
8e dag We rijden nog een stuk van de witte dorpen route en maken een tussenstop in Ronda. Dit is een mooi bergstadje waar een diepe kloof met brug ligt. Daarna rijden we naar ons hotel in Algeciras.
9e dag In de ochtend brengen we een bezoek aan Gibraltar, een stukje Engeland ver van de rest van Engeland. Hier is een typische Engelse sfeer in de Mainstreet. Heel bekend is de rots van Gibraltar. We kunnen deze op gaan en genieten van het spectaculaire uitzicht. Bovenop de rots leven de beroemde apen van Gibraltar en bij helder weer kunnen we zelfs het Atlasgebergte in Marokko zien. Bij terugkomst in Algeciras is er tijd om heerlijk te ontspannenl.
10e dag Vandaag vliegen we terug naar Nederland waar een einde komt aan deze bijzondere reis!
Hotels
- Je slaapt in 5 goede 3- of 4-sterren hotels in 2-persoonskamers met badkamer met bad en/of douche en toilet.
Maaltijden
Ontbijt en diner in het hotel, lunch in of buiten de hotels
Reisdocument
Geldig paspoort of geldige ID-kaart
Vertrek en aankomst
Schiphol
Bijzonderheden
Wij hebben deze reis ingekocht bij de Jong Intra Vakanties. Je maakt deze reis samen met andere toeristen. Dat houdt in dat we de reis en het programma samen met hen doen. Je moet voor deze reis goed ter been zijn en minimaal 45 minuten achter elkaar in een redelijk tempo kunnen lopen en kunnen traplopen. Rolstoelen en rollators zijn niet toegestaan. Ook kan de begeleiding maar zeer beperkt loophulp (arm) bieden. Je gaat vaak de bus in en uit en er worden bijna elke dag uitstapjes gemaakt. Dit is een rondreis dat houdt in dat je in verschillende hotels slaapt en dus regelmatig je koffer of tas moet in- en uitpakken. Er is een beperkt aantal eenpersoonskamers beschikbaar. Toeslag € 290,-.
De Jong Intra doet het volgende m.b.t. duurzaamheid:
- De Jong Intra is Travelife Partner, Travelife controleert reisbedrijven op hun duurzaamheidsinzet (Dolfijn Vakanties is ook Travelife Partner) m.b.t. onder andere energie, papiergebruik, inkoop duurzame spullen en afvalscheiding.
- CO2 compensatie van de uitstoot van de bussen.
- Tips geven aan klanten m.b.t. duurzaamheid.
Meer info nodig? Bel of mail Dolfijn!
Alle op deze website gepubliceerde reizen zijn onder voorbehoud.